Ринок праці у березні: підсумки місяця
Перший місяць весни швидко промайнув, а як його пережив ринок праці, аналізувала AgroRobota.com.ua. З’ясували, скільки заробляють працівники агросектору, дізналися новини з-за кордону та які професії і вакансії були популярними на нашому сайті у березні 2021 р.
Читати також: Ринок праці у січні: підсумки місяця
В Україні середня номінальна заробітна плата штатного працівника підприємств, установ та організацій у лютому 2021 р. становила 12 549 грн. Цей показник виявився у 2,1 рази вище рівня мінімальної заробітної плати.
Порівняно із січнем 2021 р. середня номінальна зарплата збільшилася на 1,7%, а за рік — на 15,7%.
Середня номінальна зарплата у лютому 2021 р. у сільському, лісовому та рибному господарстві становила 9 596 грн. При цьому середня зарплата в сільському господарстві склала 9 338 грн.
Окрім того, станом на 1 березня 2021 року заборгованість із виплати заробітної плати працівникам АПК сягнула 63,774 млн грн.
Читати також: Середня зарплата регіональних менеджерів агрокомпаній досягає 54 тис. грн в місяць — дослідження
Новини з-за кордону
Уряд Польщі розглядає можливість полегшення процедури працевлаштування іноземних громадян, в тому числі українців. Зокрема, планується збільшити період працевлаштування без необхідності отримання дозволу на працю, ввести новий тип документу щодо доступу на ринок праці до 3 років, прискорити легалізаційні процедури.
Міністр сільського життя Естонії Урмас Круузе запропонував в першочерговому порядку видавати візи українським громадянам, які направляються для роботи в сільськогосподарському секторі. Така пропозиція виникла у зв'язку з нестачею робочої сили для підготовки полів і посівних робіт, а також збору врожаю починаючи з червня. Наразі в Естонії сезонна потреба в іноземній робочій силі становить від 1500 до 2000 осіб.
А ось у Данії поліція викрила нелегальну тютюнову фабрику і затримала працівників, серед яких 13 українців. Наразі їх звинувачують у контрабанді та незаконному виготовленні тютюну. До розслідування цієї справи долучилися Європол, Датська податкова агенція, митниця та іноземна поліція.
Читати також: Як знайти роботу в Данії або їдемо на заробітки у найдорожчу країну ЄС
Знай наших!
Forbes оновив рейтинг світових мільярдерів, до якого увійшли представники українського бізнесу, в тому числі і АПК:
- Рінат Ахметов, власник SCM Group (у структуру входить агрохолдинг HarvEast) — $7,6 млрд, 332 місце у списку;
- Віктор Пінчук, засновник EastOne — $2,5 млрд, 1220 місце;
- Костянтин Жеваго, засновник Ferrexpo — $ 2,4 млрд, 1272 місце.
- Ігор Коломойський, співвласник групи «Приват» — $1,8 млрд, 1681 місце;
- Геннадій Боголюбов, співвласник групи «Приват» — $ 1,7 млрд, 1763 місце;
- Петро Порошенко, бенефіціар ROSHEN — $1,6 млрд, 1836 місце;
- Вадим Новинський, бенефіціар компанії «Смарт-Холдинг» — $1,4 млрд, 1970 місце.
Окрім того, у березні ряд топ-менеджерів агрокомпаній ввійшли до рейтингів:
- фінансовий директор «Кернел» Анастасія Усачова увійшла у рейтинг «Кращі фінансові директори» від delo.ua;
- Олексія Вадатурського визнано переможцем у «Спецпроєкті «Герої року» за значний внесок в охорону здоров’я міської громади в період подолання пандемії коронавірусу;
- У ТОП-100 найуспішніших жінок, за версією «НВ», увійшли представниці АПК: Галина Герега (співзасновниця «Епіцентр Агро»), Анастасія Волкова, (засновниця агростартапа Flurosat), Катерина Рибаченко, (гендиректор «Агро-Регіон»), Ірина Присяжнюк (гендиректор «АДМ Трейдинг Україна», Вікторія Капелюшна (фіндиректор агроіндустріального холдингу «МХП», Анастасія Усачова, (фіндиректор компанії «Кернел», Юлія Бадрітдінова (гендиректор в Україні McDonald's, Вікторія Луценко (гендиректор мережі «Ашан-Україна», Наталя Ємченко (директор зі зв'язків з громадськістю та комунікацій SCM Group).
Читати також: Майбутнє роботи в агрохолдингах: які кадри залишаться потрібними
Призначення
Березень запам’ятався й гучними призначеннями у агрокомпаніях:
- Микола Черниш призначений на посаду виконуючого обов'язки генерального директора «MAS Seeds Україна»;
- Крістіан Телл обійняв посаду директора департаменту BASF Agricultural Solutions в Україні, Молдові та країнах Кавказу;
- компанія BEDNAR призначила Андрія Максимчука на посаду продакт-менеджера південно-східної частини України з базуванням у регіоні м. Дніпро;
- тимчасове виконання обов'язків голови Держгеокадастру було покладено на Сергія Завадського;
- Кабмін прийняв рішення про тимчасове покладення обов'язків голови правління «Укрзалізниці» на Івана Юрика;
- президентом «Української асоціації виробників картоплі» (УАПК) обраний Денис Станценко.
Читати також: Про роботу: виклики майбутнього генерального директора Väderstad
Попит і пропозиція на аграрному ринку праці
Попри коронакризу в Україні є пипит на робочі руки для агросектору. Наприклад, на Монастирищині (Черкаська область) 29 безробітних пройшли навчання та готуються до роботи в місцевих агрокомпаніях. А у Львівському ЦПТО вивчилися 15 трактористів-машиністів.
Компанія «Централ Плейнс Груп Україна» має намір побудувати завод з переробки картоплі у Львівській області, планує створити близько 50 робочих місць і переробляти 40-50 тис. т картоплі в рік.
Читати також: Робота на першому українському заводі з переробки часнику
Перед початком сезону роботодавці активно шукали агрономів та фахівців у галузі рослинництва, трактористів, механізаторів та інженерів. Крім того, на сайті AgroRobota.com.ua залишаються популярними вакансії у сфері продажів. Також збільшилася кількість вакансій у сфері тваринництва.
Вакансії агробізнесу
Серед шукачів найпопулярнішими напрямками резюме були в агрохолдингах, рослинництві, менеджменті, елеваторах та продажах.
Розмістити резюме
Бажаємо у квітні позитивних новин та змін, а також легкого пошуку роботи!
Поділитися
Не пропусти останні новини! Підписуйся на наші соціальні мережі.