Експерт з розвитку центрів/агрохабів агрокомпетенцій по наданню комплексних послуг для агровиробників

Менеджмент, Медіа, PR, Маркетинг, IT-сфера
05.08.2020

Особливості:

Договірна
Повна зайнятість
Київ, Київська обл
Вища освіта
Англійська (просунутий)

Опис вакансії:

«АГРО»  – це п’ятирічна програма, що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і впроваджується компанією «Кімонікс Інтернешнл», глобальним постачальником послуг з консалтингу та міжнародного розвитку.

Метою Програми є прискорення економічного розвитку сільських громад України, що потребують найбільшої підтримки, шляхом покращення управління в сільськогосподарському секторі, що сприятиме розвитку більш продуктивних, сучасних та прибуткових мікро-, малих та середніх сільськогосподарських підприємств (ММСП), які успішно інтегруватимуться в конкурентні українські та міжнародні ринки.

Метою завдання є розробка бізнес-моделі по функціонуванню центрів агрокомпетенцій, які забезпечують потреби агровиробників у засобах виробництва, сервісних та інформаційно-консультаційних послугах на місцевому рівні.

Обґрунтування: Доступ до знань та інформації, а одночасно до сервісних послуг та якісних засобів виробництва на даний час є однією з ключових проблем дрібних та середніх виробників на місцевому та регіональному рівнях. Так, за даними досліджень ринку дорадчих послуг в Україні (АПД, 2019 рік) 70% агровиробників відчувають потребу у якісному технологічному та навчальному супроводі. Не менш проблемним є доступ до засобів виробництва. За різними оцінками, сьогодні на внутрішньому ринку України 25-30% засобів захисту рослин (ЗЗР) – це фальсифікат, а там, де є сегмент дрібної розфасовки – 50-90%. Це твердження в деякій мірі є справедливим також для ринку добрив та насіннєвого/посадкового матеріалу, кормових добавок та готових кормових сумішей.

В більшості випадків традиційні підприємства агробізнесу, які займаються постачанням засобів виробництва, провадять консультаційний та навчальний супровід, але мають конфлікт інтересів, адже зацікавлені лише в продажу власної продукції. В той же час консультаційні/дорадчі служби не мають сталості у життєздатності внаслідок малої платоспроможності отримувачів таких послуг та нездатності налагодити надання комплексного пакету сервісних послуг, які б передбачали як консультації, так і забезпечення засобами виробництва належної якості та ціни.

Таким чином, важливим є створення моделі, яка поєднує функції:

  • дистрибуції – постачання сільськогосподарських товарів (засоби виробництва, інструментарій, добрива, пестициди, насіння, кормові добавки, тощо);
  • агрокомпетенції – розробка та надання бізнес-планів і фінансових моделей, спеціалізованого консультаційного супроводу;
  • навчального центру – організація тематичних семінарів, демо-показів, промоція кращих практик;
  • сервісних послуг – надання технологічної, технічної, лабораторної та інжинірингової підтримки (в т.ч. ветеринарної, агрохімічної, фітосанітарної діагностики);
  • кооперативного збуту – об’єднання обсягів та розвитку аграрної маркетингової інфраструктури.

Основні функції:

  1. Узагальнення досвіду та кращих практик, підготовка SWOT аналіз ринку агросервісних послуг: дистрибуції та постачання засобів виробництва, спеціалізованих сервісів, консультаційно- навчальних  та інших послуг для агровиробників на місцевому рівні.

     2. Розробка та обгунтування бізнес-моделі створення центрів/агрохабів агрокомпетенцій, яка передбачає економічну обґрунтованість та            сталість діяльності центрів/агрохабів у наданні комплексу сервісних, дистрибуційних та консультаційних послуг.

     3. Презентація бізнес-моделей.

     4. Обговорення та доопрацювання бізнес-моделі відповідно рекомендацій.

     5. Заключний звіт.

Умови, терміни та місце виконання завдання та керівництво:

Для залучення на цю посаду передбачається укладення короткострокового договору підряду, термін якого визначатиметься в залежності від обсягу визначених завдань, що включені до Річних планів робіт Проекту.

Місце виконання завдання – за місцем розташування виконавця з можливістю короткотермінових виїздів на підприємства за потребою.

Термін виконання завдання: з 10 серпня 2020 року по 30 вересня 2021 року, загальна кількість днів: 28 днів.

Необхідні навички та професійна кваліфікація:

  • добре знання та розуміння специфіки діяльності сектору дистрибуції, сервісних та консалтингових/дорадчих послуг для сільськогосподарських виробників;
  • відмінні аналітичні та маркетингові навички, досвід з проведення економічного аналізу та бізнес-моделювання;
  •  гарні комунікаційні навички у спілкуванні з виробниками сільськогосподарської продукції.

Принципи ділової етики

Кандидат повинен дотримуватись принципів ділової етики «Кімонікс Інтернешнл». Успішний кандидат погоджується виконувати свої обов’язки сумлінно, в повному обсязі та відповідно до своїх здібностей, дотримуватись місцевого законодавства та звичаїв, діяти у відповідності до принципів ділової етики «Кімонікс Інтернешнл» та прийнятих в Україні стандартів. З принципами ділової етики «Кімонікс Інтернешнл» можна ознайомитись у місцевому офісі Компанії. Якщо кандидат зіткнеться із питаннями чи проблемами етичного характеру такими, як конфлікт інтересів, хабарництво або відкати, подарунки, плагіат і т.д., він може проконсультуватися зі своїм керівником або Командою Управління Проектом за електронною адресою UkraineAGROPMU@chemonics.com.

Порядок подання резюме

Просимо надсилати резюме та супровідний лист на електронну адресу agro.hr@chemonics.com не пізніше 5 серпня 2020 р. з поміткою Експерт з розвитку центрів агрокомпетенцій по наданню комплексних послуг для агровирбників та Вашим прізвищем у темі листа. Будь-ласка, жодних запитів за телефоном, ми зв’яжемося тільки з фіналістами.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Створіть власний кабінет

Розмістіть резюме і приверніть увагу роботодавців ще до появи вакансій на сайті!