Зарплата, яку ви заслужили: інструкція перемовин з шефом
Незалежно від того, коли ви в останній раз вели переговори про підвищення зарплати, настане час, коли цінність роботи, яку ви виконуєте, не буде відображатися в винагороді, яку ви отримуєте.
Важливо підійти до цього питання об'єктивно, побудувати обґрунтування бажаної зарплати і домовитися про неї. У цій інструкції ви дізнаєтеся «ази» переговорів про зарплату, як за допомогою аналітики ринку праці визначити вашу об'єктивну цінність, а також кращі практики, як домовитися про підвищення зарплати і що вам слід робити після цього.
Що таке переговори про зарплату?
Переговори про зарплату — це діалог між вами і представником вашої поточної або потенційної компанії, мета якого — допомогти вам отримати вищу зарплату.
Не має значення, ви співробітник з великим стажем або новий працівник, але якщо вважаєте, що рівень вашої зарплати недостатній, повинні відчувати себе вправі вести переговори для того, щоб отримати те, на що ви заслуговуєте.
Коли ви вирішите, що хочете вести переговори про вищу зарплату, будьте готові до наступних кроків.
- Надати докази. Вам потрібно буде довести, що ви варті того, щоб у вас інвестували. І надати конкретні приклади.
- Зіткнутися з деяким опором. Іноді ви можете зіткнутися зі скептицизмом, тому будьте готові відповісти на питання, зокрема, «Чому ви заслуговуєте цю зарплату».
- Дотримуйтесь балансу між твердістю і гнучкістю. Ваші переговори про зарплату не пройдуть успішно, якщо ви відмовитеся надати певні підстави або скажете «так» на мінімальне підвищення зарплати.
Читати також: Онлайн-співбесіда: що треба знати та як підготуватися
Чому важливо вести перемовини про зарплату
Важливо розуміти, що переговори про зарплату — це абсолютно нормальна частина трудового процесу, а отримання зарплати, яку ви заслуговуєте, є частиною просування по кар'єрних сходах.
Ваша зарплата — це більше, ніж застава на вашому банківському рахунку. Це спосіб за допомогою якого компанія показує, що цінує вашу роботу, вас і ваші навички.
Ваша зарплата — це також те, як ваша компанія підтримує баланс між роботою та особистим життям, забезпечуючи кар'єрне зростання, гнучкість в роботі та пільги, пов'язані зі здоров'ям.
Обговорення деяких з цих пільг допоможе вам отримати повний пакет заробітної плати і пільг, в яких ви потребуєте:
Відшкодування плати за навчання в університеті. Навчання в університеті тільки дорожчає, і переговори про відшкодування вартості навчання дуже привабливі для людей, які хочуть продовжити свою освіту.
Навчання, підвищення кваліфікації та сертифікати. Не кожна компанія пропонує ефективні програми професійного розвитку та/або сертифікації, але професіонали, орієнтовані на кар'єру, повинні обов'язково вести переговори про надання ресурсів для професійного розвитку.
Наставництво і коучинг. Цей бонус майже безцінний, так як він може привести як до професійного росту, так і до зростання міжособистісних відносин з талановитими лідерами компанії.
Догляд за дітьми. Витрати та час, необхідні для догляду за дітьми, швидко ростуть. Розв’язання цього питання — відмінний спосіб для батьків забезпечити кращу організацію робочого процесу.
Здоров'я + фітнес. Переговори про пільги, пов'язані зі здоров'ям і фітнесом (таких як стипендії на оздоровлення, членство в тренажерному залі і т.д.), можуть збільшити вашу прибуток.
Гнучкість. Для деяких людей можливість працювати вдома, працювати під час подорожей або працювати за іншим графіком може бути більш привабливою, ніж більш висока зарплата.
Читати також: HR Анна Зайцева: Люди шукають нові варіанти розвитку
Як дізнатися, скільки коштує ваша робота
Перш ніж почати переговори про зарплату, дуже важливо, щоб ви об'єктивно з'ясували, скільки хтось на цій посаді та з вашим досвідом у конкретній місцевості може отримувати.
Зарплати варіюються в залежності від галузі, стажу роботи та географії. Отримання зарплати, яку ви хочете, буде залежати від того, наскільки реалістичний компенсаційний пакет ви попросите.
Визначте свій діапазон і проведіть онлайн-моніторинг
Вам необхідно з'ясувати, що люди на вашому місці, з вашим рівнем досвіду, роблять у вашому географічному районі. Наприклад, офіс-менеджер в Брістолі має іншу середню зарплату, ніж офіс-менеджер в Лондоні.
Знати свою заробітну плату
Наступним кроком є порівняння середньої заробітної плати з ринковою вартістю. Дізнатеся її рівень для вашої посади та місця роботи та скільки платять інші у цій галузі можна за допомогою вакансій. Як тільки у вас буде загальне уявлення про ринкову вартість вашої роботи, зможете порівняти її з середньою зарплатою на тій посаді, за яку ви боретеся.
Читати також: Чи допоможе рекомендаційний лист працевлаштуватися?
Поради з ведення переговорів про зарплату
Не треба думати про такі переговори як щось страшне та незрозуміле. До тих пір, поки ви проводите дослідження, щоб дізнатися реалістичний діапазон зарплати, яку можна запросити, і маєте план, що дозволяє орієнтуватися в переговорах, вам нема про що турбуватися. Дотримуючись наступних порад, ви також зможете ефективно вести переговори про зарплату.
- Знайте діапазон зарплат, а не одну цифру. Карен Лоусон, засновник і президент американської консалтингової фірми Lawson Consulting Group вважає, що коли ви наполягаєте на своїх вимогах до зарплати, то завжди повинні бути впевнені, що ці цифри засновані на тому, що заробляють інші в цій галузі, а не на одному фіксованому значенні. Наявність прийнятного діапазону заробітної плати допоможе легше вести переговори і знаходити компроміси.
- Потренуйтеся хоча б один раз перед переговорами. Знайдіть кого-небудь, хто вислухає вашу пропозицію про підвищення зарплати, щоб у розмовній обстановці ви могли вголос відчути каденцію ваших виступів. Велика частина успішних переговорів зводиться до того, що необхідно відчувати себе комфортно і добре підготовленим.
- Будьте милосердні. Незалежно від результату, будьте розуміючими і вдячними за надану можливість.
- Будьте впевнені в своїй правоті. Надзвичайно важливо показувати твердість під час переговорів. Будьте впевнені у своїй подачі і в наступних переговорах.
- Уникайте прийняття першої пропозиції. Якщо потрібен час, щоб оцінити пропозицію, скажіть про це. Заплануйте наступну зустріч на 24-48 годин і повертайтеся зі своєю зустрічною пропозицією.
- Зрозумійте свої важелі впливу. Ваша переговорна сила буде варіюватися в залежності від вашої поточної ситуації на ринку праці. Наприклад, якщо ви безробітний і подаєте заяву про наймання на роботу, розраховуйте заробити приблизно стільки ж або трохи менше, скільки заробляли раніше.
Читати також: Ви нам не підходите: чому кандидатам відмовляють в роботі
Ці запитання можуть допомогти в переговорах про зарплату на новому або поточному місці роботи:
- «Чи можу я домовитися про цю пропозицію?» Почніть з того, що запитаєте, чи є ця пропозиція предметом переговорів.
- «Крім базової зарплати, які ще пільги можуть бути предметом переговорів?» Сюди можуть входити стипендії на навчання та стажування, оплачувана відпустка, відпустка, витрати на переїзд і пенсії. І це лише деякі з них.
- «Як ви розрахували цю цифру?» Поставивши це питання, ви зможете зрозуміти, запропонована вам цифра є жорсткою вилкою чи потенційним трампліном для переговорів.
- «Які перспективи підвищення зарплати або просування по службі?» Незалежно від того, чи є ваша пропозиція про зарплату предметом переговорів на цей час, важливо знати, який потенціал підвищення зарплати або просування по службі в майбутньому.
- «Які показники ви використовуєте для оцінки успіху співробітників?» Це важливе наступне питання, яке необхідно задати в ході переговорів про зарплату. Якщо ви в кінцевому підсумку працюєте на компанію, то ця інформація допоможе вам в наступний раз, коли ви повернетеся за стіл переговорів.
- «Чи можу я отримати пропозицію про зарплату в письмовому вигляді?» Залагодити переговори в вашу користь — круто, але це нічого не означає, поки не буде на підтвердження папері.
Як вести переговори про підвищення зарплати
Навіть якщо ваш менеджер розуміє значення, яке ви маєте у вашій компанії, це не означає, що вам будуть активно пропонувати підвищення заробітної плати — ви повинні довести свою цінність для підвищення заробітної плати так само вірно, як і для більш високої стартової зарплати на новій роботі.
Внутрішнє переміщення
Нова роль у вашій компанії надає відмінну можливість для ведення переговорів. Якщо ви розглядаєте можливість підвищення по службі або отримання нової роботи у вашого нинішнього роботодавця, що не купіться на аргумент про те, що у керівництва зв'язані руки, а зростання заробітної плати обмежене.
Використовуйте ринкові дані, щоб визначити, скільки буде коштувати компанії спробувати найняти нову людину. Швидше за все, ви знайдете опір, але наполягайте на своїй позиції.
Дочекайтеся потрібного моменту
Може бути, минув певний час з моменту вашого останнього підвищення заробітної плати, але ви все одно повинні вибрати хороший час, щоб вести переговори про підвищення заробітної плати.
Відмінний час, щоб підняти питання про підвищення зарплати, коли ви знаєте, що ваш менеджер вражений вашою роботою і/або в хорошому настрої. Впевненість і переконаність необхідні для успішного ведення переговорів про підвищення заробітної плати.
Що робити після перемовин
Незалежно від того, успішно ви вели переговори чи ні, важливо вже зараз почати думати про наступні переговори про зарплату, щоб ви могли налаштувати себе на успіх.
Ваші обов'язки можуть зрости
Якщо ваше підвищення зарплати також збіглося з новою посадою, це більше схоже на підвищення, ніж на переговори про зарплату. Але навіть якщо у вас все та ж робота, ваші обов'язки все одно можуть збільшитися з підвищенням зарплати. Ваш бос очікує більшого від вас зараз.
Якщо ви не отримали письмового повідомлення, переконайтеся, що ви отримаєте лист або електронного листа від вашого боса з подробицями нової посади з описом того, що від вас очікують. Найголовніше, переконайтеся, що ви знаєте, коли ваша робота змінюється — відразу або на початку наступного кварталу.
Ваш бос може довіряти Вам більше
Повертаючись до роботи після переговорів, ви можете виявити, що ваш бос більше довіряє вам або просить вас допомогти з прийняттям важливіших рішень. Більш того, якщо ви побачили, яку довіру маєте і як оцінюєте продуктивність вашої роботи в компанії, швидше за все, до вас будуть ставитися з великою повагою.
Переговори про зарплату можуть бути жорсткими та нервовими, але коли у вас є успішний діалог, то ваш бос отримує два позитивних повідомлення. Перше, що у вас є плани залишитися в компанії на деякий час, що є хорошим знаком для будь-якого керівника. Другий полягає в тому, що ви той, хто зосереджений на цінності роботи і ваш бос буде поважати за прямоту і вміння вести переговори.
Переговори не закінчилися
Після переговорів про зарплату важливо знати, що вони були не останніми. Ваша робота може ускладнитися, якщо зрештою ви візьмете на себе нові обов'язки, або в наступному році ви можете отримати підвищення. Багато що може відбутися протягом наступного року або двох, тому важливо постійно стежити за тим, щоб вам справедливо платили за обсяг роботи, який виконуєте.
Джерело: glassdoor.co.uk
Не пропусти останні новини! Підписуйся на наші соціальні мережі.