HR на карантині: прокачати аграрні м'язи з FarmForesight

Введення карантину призвело до ланцюгової реакції для всього бізнесу, в тому числі й агро. Більшість компаній вже ввели необхідні заходи для забезпечення безпеки своїх працівників. Але при цьому питання з набором кадрів залишилося відкритим для більшості компаній. HR шукають ефективні інструменти для розв'язання цих питань. А розробники наголошують, що настав час для гейміфікації і радять звернути увагу на агробізнес-симулятор FarmForesight

Згідно з проміжними результатами опитування від АгроРобота, лише у 50% компаній відбулося зменшення відкритих вакансій у зв'язку з введенням карантину. При цьому 33% відчули зменшення відгуків на резюме та відтік претендентів, бажаючих пройти співбесіду. 

Під час карантину 75% HR користуються онлайн-сервісами для спілкування з кандидатами. Наразі вистачає інструментів для дистанційного спілкування. Найпопулярнішим є Skype та Zoom.

Читати за темою: Карантинний агробізнес: результати першого тижня

Проте якщо співбесіду з кандидатом у скайпі провести реально, то оцінити його знання і можливості, а також здатність справлятися зі складними завданнями задача не з простих.

У 2019 році агробізнес-симулятор FarmForesight з’явився на українському ринку як самостійний продукт для агробізнесу. Це унікальна платформа, створена на стику аграрної статистики, IT-технологій, ігрової індустрії і бізнес-моделювання. Симулятор не призначений для перевірки конкретних ідей і бізнес-планів, хоча може використовуватися і для цього, але вчить аграріїв правильно ризикувати і приймати вірні підприємницькі рішення, а також дозволяє оцінити навички та спосіб мислення кандидатів на деякі посади. Сесія в FarmForesight в однакових умовах для декількох кандидатів це, мабуть, один з найкращих інструментів для незалежної та неупередженої порівняльної оцінки ефективності прийняття рішень, швидкості реагування на зміну обставин та інших навичок.

Читати за темою: FarmForesight: аграрна Матриця латифундиста

FarmForesight2.jpg (93 KB)

Про інструмент

«Тренажер латифундиста» допомагає людям, які приймають рішення, зрозуміти реальний ефект кожної з їх дій, побудувати чіткі причинно-наслідкові зв'язки. Як результат — підхід змінюється з виконавського сліпого дотримання інструкцій в сторону прийняття виважених ефективних рішень.

FarmForesight моделює типові процеси у виробництві пшениці, ріпаку, кукурудзи, сої та соняшнику і покриває такі сфери прийняття рішень:

 • сівозміну і планування витрат;
 • управління запасами ТМЦ;
 • управління польовими операціями, що передбачають внесення насіння, добрив і ЗЗР;
 • управління фінансовими інструментами;
 • продаж готової продукції.

Модель також включає в себе різні цінові сценарії з реалістичними кореляціями між поточними та форвардними цінами, погодні сценарії, уточнені для різних регіонів. У моделі є багато механік і елементів геймплею, які роблять процес моделювання більш реалістичним, але все ще простим для сприйняття.

Читати за темою: Аграрій 80 lvl: тренажер латифундиста FarmForesight

FarmForesight.jpg (65 KB)

Як користуватися 

Для новачків є спеціальна відео-інструкція. А найближчим часом запустять на сайт інтерактивний курс, який покроково ознайомить користувача з різними механіками моделювання. З його допомогою гравці-початківці зможуть опановувати гру, поетапно ознайомлюючись з інтерфейсом та можливостями моделювання.

Насправді, в тонкощах агросимулятора не обов'язково довго розбиратися. Особливо, якщо ви не знаєте, яке рішення потрібно прийняти в конкретній ситуації. Просто робіть все, що вам пропонує модель, з параметрами за замовчуванням, і стежте за підказками. Це в більшості випадків призведе до середньостатистичного результату.

Читати за темою: Озброєний і дуже небезпечний, або Навіщо аграрію FarmForesight

Чому це важливо 

Якщо подивитися на тренди 2020 року на ринку праці, в поточній ситуації затребуваними спеціалістами будуть ті, хто має наступні «прокачані» скіли:

 1. Рішення комплексних завдань
 2. Критичне мислення
 3. Креативність
 4. Управління персоналом
 5. Координація з членами команди
 6. Емоційний інтелект
 7. Оцінка і прийняття рішень
 8. Орієнтація на послуги
 9. Здатність до переговорів
 10. Когнітивна гнучкість.

«FarmForesight допомагає з розвитком майже всіх цих навичок. Рішення комплексних завдань і прийняття рішень згідно з оцінкою ситуації — основа та суть моделювання, критичне мислення допомагає детальніше розбиратися в механізмах і проникати в суть процесів. Командна гра в FarmForesight відмінно розвиває навички колаборації в команді і розподілу ролей і завдань всередині команди, а також відмінно допомагає згуртувати команду», — зазначив засновник агробізнес-симулятора FarmForesight Олександр Ейне

Враховуючи, що це не одноразовий інструмент чи курс, який можна пройти та отримати сертифікат про закінчення — в симуляторі зробили фокус на динамічних даних акаунту кожного гравця. Є спеціальна сторінка, яка збирає дані кожної сесії та усереднює їх, щоб показати «профіль» гравця, його середню та максимальну статистику по регіонах, культурах, тощо. Цим профілем можна ділитися в соцмережах, додавати в резюме та хизуватися перед колегами. Кожна нова зіграна сесія буде додаватися до профилю та змінювати результати, тому чим більше та успішніше ви моделюєте — тим кращі ваші середні показники.

 Читати за темою: В Україні пройшли змагання з агробізнес-симуляції FarmForesight

FarmForesight1.jpg (63 KB)Чому це важливо для роботодавців

Гейміфікація — тренд сучасних HR-технологій. Використання ігрових методів у навчанні та оцінці персоналу дозволяє зацікавити співробітників і підтримувати їх інтерес навіть протягом тривалого часу. При чому таким інструментом, як FarmForesight можна розвивати не лише діючих співробітників, а й закривати інші задачі, наприклад:

 • формування кадрового резерву;
 • виявити працівників, які володіють потенціалом для подальшого розвитку; 
 • порівняння з картою компетенцій і діючою командою співробітників,
 • використання гейміфікованої оцінки при наймі.

«Звичайно FarmForesight не може бути кінцевим інструментом оцінки для прийняття управлінських та кадрових рішень, але це дійсно ефективний спосіб для ейчарів незалежно порівняти кандидатів у рівних умовах, зрозуміти, як майбутній працівник пристосовується до змін умов та приймає рішення», — зазначив Олександр Ейне. 

eine.jpg (39 KB)

Про те, яка ситуація спостерігається в агроосвіті та якою вона повинна бути в ідеалі, розповіла HR фахівець Skills Factory Яна Романенко. Вона зазначила, що найважливішим трендом сьогодні є life long learning (безперервне навчання). Якщо раніше досить було закінчити ВНЗ і отриманих знань вистачало, то сьогодні людина, яка хоче бути професіоналом у своїй справі, повинна постійно думати про саморозвиток. З останніх трендів в агроосвіті Яна Романенко виділила перехід від багаторічних модульних програм до коротких, галузевих програм і курсів. Найпопулярнішими форматами навчання є коучинг, онлайн-освіта, гра, тренінг, стажування, наставництво і конференція.

 «Серед болів агробізнесу варто відзначити відтік персоналу за кордон, старіння і дефіцит кваліфікованого персоналу в галузі, низький рівень менеджерських компетенцій керівництва, розрив між вузами і бізнесом. Як вирішуються ці проблеми? Більш досвідчені співробітники навчаються в процесі роботи. Деякі компанії організовують власні навчальні програми та центри, забезпечують навчання дилерів і продавців техніки, насіння, ЗЗР. Відправляють персонал на навчання за кордон», — розповідає Яна Романенко.

Читати за темою: FarmForesight: як аграрії билися на онлайн-полях

Що стосується сценаріїв — звичайно, не можна побудувати абсолютно точну модель того, які умови в житті будуть впливати на посіви. Тому прогнозувати операційні рішення на підставі FarmForesight, напевно, не найкраща ідея. Але моделювати різні сценарії розвитку та вчитися приймати рішення у певних ситуаціях — однозначно корисно, тому що симулятор достатньо реалістично моделює наслідки певних рішень.

agrosimylyator.jpg (75 KB)

Щоб отримати життєвий досвід у реальності, потрібно прожити десятки сценаріїв за багато років, спробувавши різні ситуації на своїх реальних полях, вкладаючи мільйони доларів. А тут можна ці десятки років прожити за 3 години й отримати схожий досвід прийняття рішень, побудувати логіку реакції на певні зміни ситуації, спробувати небезпечні сценарії, наприклад, виходу з кризових погодних і цінових умов, не ризикуючи реальними грошима.

У реальному світі є приклади, як компанії використовують ігрові методи для розв’язання багатьох питань, в тому числі й при оцінці персоналу на вході. Серед них Google, Formaposte, Domino’s, Umbel, McKinsey та інші. Команда АгроРоботи сподівається, що найближчим часом більшість українських агрокомпаній також приєднається до використання таких методів, рейтингом яких ми обов’язково поділимося з вами. 

Нові вакансії

МХП, Кам'янське (Дніпропетровська)
Договірна
Агро-Овен, Київ
Договірна
Агрофілд, Вінниця
35 000 грн
Міртрансагро, Одеса
15 000 грн
Альбіон, Київ
Договірна