Фахівець пояснив, хто керуватиме агрокомпанією у випадку раптової смерті власника

Юрист Kosovan LegalGroup Валентин Бичек пояснив, що керівник господарства може заздалегідь подбати про розв'язання проблеми успадкування прав на агрофірму. 

Про це йдеться в інтерв'ю Kurkul.com «Успадкування підприємства у разі смерті власника агробізнесу через COVІD-19».

Директор несе відповідальність у первинних документах за здійснення всіх господарських операцій. Але він може затвердити певний перелік осіб, які будуть вповноважені завіряти первинні документи. Для цього необхідно визначити список документів, право підпису яких може бути надано іншим особам. Зазвичай, це документи на відпуск коштів, ТМЦ, а також нематеріальних активів. Підтримувати господарську діяльність після смерті керівника підприємства, може бути заступник директора.

«Потрібно створити посаду, передбачивши в статуті, посадових інструкціях та інших документах товариства, що заступник директора наділений всіма повноваженнями керівника. Зокрема, представляти підприємство перед органами державної влади чи іншими установами та підписувати від імені товариства угоди, а також керувати поточною діяльністю товариства. Крім того, заступника потрібно внести до Єдиного державного реєстру юридичних, фізичних осіб», — наголосив Валентин Бичек.

Уповноваженою особою з подання податкової звітності та розпоряджання грошовими коштами підприємства може бути також головний бухгалтер. Юрист радить обрати головного бухгалтера для надання права на виділення за своїм підписом коштів, що перебувають на рахунках підприємства. Для цього директору необхідно видати наказ на бухгалтера або заступника директора та передати інформацію про уповноважену особу до фінустанови.

Нові вакансії

ФОП Жук І.В, Запоріжжя
25 000 грн
Барком, Львів
Договірна
Аграрні системні технології, Миколаїв (Львівська обл)
Договірна
ТОВ "ФЕРСТ ФЛОРАЛ ЮКРЕЙН", Київ
15 000 грн
ВОЛКРАФТ ТОВ, Радомишль
13 000 грн
ВОЛКРАФТ ТОВ, Радомишль
13 000 грн