АгроАбітурієнт: Чому майбутні аграрії обирають навчання у ТДАТУ
У рамках проєкту «АгроАбітурієнт» продовжуємо віртуальні подорожі до навчальних закладів, які готують майбутніх аграріїв.
Сьогодні AgroRobota.com.ua дізналася, які спеціальності є найпопулярнішими у Таврійському державному агротехнологічному університеті імені Дмитра Моторного, скільки коштує навчання та де можна працевлаштуватися після закінчення ТДАТУ.
Alma mater
Таврійський державний агротехнологічний університет імені Дмитра Моторного починає свою історію з 1874 року, коли було створене Мелітопольське реальне училище. З часом цей навчальний заклад був реформований у профтехнічну школу, політехнічну профшколу, технікум. Мелітопольський інститут інженерів-механіків сільського господарства був створений у 1932 р. Під час Великої Вітчизняної війни навчальний заклад був евакуйований до Ашхабаду і повернений у Мелітополь тільки в 1944 р. Тоді ж він і отримав назву Мелітопольського інституту механізації сільського господарства (МІМСГ). У 1994 році інститут реформований у Таврійську державну агротехнічну академію, яка у 2007 році була реорганізована у Таврійський державний агротехнологічний університет.
У 2019 році ТДАТУ присвоєно ім’я Героя України, двічі Героя Соціалістичної Праці, випускника навчального закладу 1959 року Дмитра Моторного.
Наразі навчальну, методичну, наукову і організаційну роботу здійснюють 27 кафедр.
Кампус цього ВНЗ має площу понад 5 га, з яких озелененої території — понад 4,5 га.
ТДАТУ має 9 навчальних корпусів, понад 220 аудиторій, 100 науково-дослідних та навчальних лабораторій, 27 комп’ютерних класів, Центр культури і дозвілля, конференц-зал, концертний зал, Музей історії університету, Наукову бібліотеку, спортивно-оздоровчий комплекс «Салют», спортивний клуб «Таврія-університет», медичний пункт, їдальню, буфети, теле-радіо-прес-центр, навчально-науково-виробничий центр (c. Лазурне). Три гуртожитки університету дозволяють розмістити понад 1700 студентів.
ВНЗ має сторінки у Facebook, Instagram, Linkedin, Twitter, а також YouTube-канал.
Викладацький склад
Ректор ТДАТУ — доктор технічних наук, професор, лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки, член-кореспондент НААН України, Заслужений працівник освіти України Кюрчев Володимир Миколайович.
У ТДАТУ працює науково-педагогічний колектив, серед яких лауреат Державної премії України з науки і техніки, 2 члени-кореспонденти Національної академії аграрних наук України, 46 докторів наук, професорів, понад 225 кандидатів наук, доцентів, 7 заслужених діячів науки і техніки та заслужених працівників освіти України.
«Наша загальна задача — донести до молоді необхідність знань і направити її на життєвий шлях. Я дуже вдячний колективу за професоналізм, а також за те, що готують яскраві особистості, які в подальшому стануть гордістю нашої держави», — наголосив перший проректор Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного Олександр Скляр.
Аграрні спеціальності
Університет веде підготовку здобувачів вищої освіти за 6-9 рівнями Національної рамки кваліфікацій за наступними ступенями:
- бакалавр — за 21 спеціальностями 11 галузями знань;
- магістр — за 13 спеціальностями 9 галузями знань;
- доктор філософії — за 9 спеціальностями 7 галузями знань.
Проводиться підготовка фахівців за 29 ОПП бакалаврського рівня, 12 ОПП та однією освітньо-науковою програмою магістерського рівня вищої освіти.
Форма навчання — денна, заочна та дистанційна.
Вартість навчання в ТДАТУ для вступників 2021 року (ціни вказані у гривнях за семестр):
Вступна кампанія
Статистика вступу на бакалаврат (дані за 2020 р.):
- 139,34 і 8,23 — середній бал ЗНО і атестата для вступу на бюджет;
- 131,36 і 7,94 — середній бал ЗНО і атестата для зарахування на контракт;
- 1446 — заяв на вступ отримав університет;
- 4925 — ліцензійний обсяг;
- 2,55370 — середній пріоритет серед всіх заяв (від 1 до 9);
- 5,06 — конкурс на одне бюджетне місце (серед всіх заяв);
- 341 — зараховано на контракт, 155 — на бюджет.
Найбільш популярними агроспеціальностями для вступу у 2020 були «Агроінженерія» (89 заяв), «Агрономія» (76 заяв), «Екологія» (69 заяв).
Менш популярними аграрними спеціальностями були «Галузеве машинобудування» (63 заяви), «Харчові технології» (58 заяв), «Геодезія та землеустрій» (58 заяв), «Садівництво та виноградарство» (33 заяви).
AgroRobota.com.ua визначила, наскільки складно було вступити на «Агроінженерію», «Агрономію», «Екологію» у 2020 р.
На спеціальність «Агроінженерія» у 2020 р. було подано 89 заяв. Усього ліцензійний обсяг склав 660 місць. При цьому на бюджет було зараховано 34 абітурієнтів. Конкурс на одне бюджетне місце — 1,97.
Середній рейтинговий бал зарахованих на бюджет — 148,88. Середній рейтинговий бал зарахованих на контракт — 118,12.
«Чому ми обрали саме цю спеціальність? Тому що у наш час дуже швидкий розвиток техніки, вона стає дедалі складнішою, а я хочу розуміти, як вона працює», — поділився студент механіко-технологічного факультету.
На спеціальність «Агрономія» було подано 76 заяв. Ліцензійний обсяг складав 190 місць. На бюджет вступили лише 19 абітурієнтів. Конкурс на одне бюджетне місце — 2,68.
Середній рейтинговий бал зарахованих на бюджет — 144,08. Середній рейтинговий бал зарахованих на контракт — 136,78.
Вступити на «Екологію» виявили бажання 69 чоловік. Ліцензійний обсяг — 160 місць. На бюджет було зараховано 5 чоловік. Конкурс на одне бюджетне місце — 10,60.
Середній рейтинговий бал зарахованих на бюджет — 168,14, на контракт — 138,02.
Міжнародна співпраця
Таврійський державний агротехнологічний університет імені Дмитра Моторного бере участь у ряді міжнародних проєктів та грантових програмах: DigEco, SAIUP, USAID, Україна-NATO, NUPASS, SES.
Для студентів ТДАТУ доступні програми:
- Програма подвійного диплому магістра «Управління постачанням аграрних галузей»;
- Програма подвійного диплому у Вищій школі міжнародних відносин і американістики;
- Програма подвійного диплома від Університету охорони праці в Катовіцах, Польща (WSZOP);
- Програма подвійного диплома від Університету Анхальта, Німеччина (Hochschule Anhalt).
Щорічні гранти на навчання:
- Програма обміну викладачами (FEP) Міністерства сільського господарства США;
- Міжнародна програма обміну по дослідженню в сільськогосподарській галузі за підтримки сім’ї Воскобів;
- Щорічна стипендія на отримання ступеня МВА в Австралійському національному університеті;
- Стипендії Маккуорі для навчання в Австралії;
- Стипендіальна програма Global Study Awards, England;
- DAAD надає стипендії для навчання у Німеччині;
- Стажування в компанії Deloitte;
- Стипендія для навчання в університеті Британської Колумбії;
- Стипендії для навчання в університеті Твенте;
- Стипендія Copernicus на навчання у Німеччині;
- Програма імені Фулбрайта;
- Стипендії уряду Словаччини;
- Стипендіальна програма JFUNU Scholarships на навчання в Японії;
- Стипендіальна програма від Visby Programme Scholarships For Master’s Level;
- Стипендіальна програма від The Lane Kirkland Scholarship Program;
- Стипендіальна програма від World Wide Studies.
Також студенти мають можливість проходити стажування на аграрних підприємствах Австралії, Болгарії, Данії, Великобританії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Нової Зеландії, Швейцарії, Швеції, Польщі, США, Франції, Фінляндії, Туреччини, Кіпру.
У ТДАТУ навчаються 106 представників національних меншин: болгари, азербайджанці, росіяни, гагаузи, поляки, греки, кримські татари, турки, чехи, німці і навіть мешканці африканської держави Папуа Нова Гвінея.
Працевлаштування
ТДАТУ готує фахівців для роботи в різних сегментах господарської діяльності. Значна кількість випускників цього ВНЗ знаходить роботу на фермерських господарствах (СФГ «Алєкс», ФГ «Время», «Бета-Агро-Інвест», ФГ «Лан», ФГ «Відродження»), та інших компаніях («Морена», «Ельворті», «Югтехкомплект», «Мелітопольська Черешня»).
Загалом ТДАТУ випустив понад 76 тисяч спеціалістів. Серед них Герої Радянського Союзу, науковці, освітяни, політики, управлінці, громадські діячі, а також керівники аграрних підприємств.
AgroRobota.com.ua бажає абітурієнтам обрати спеціальність за покликом серця, успішно здати ЗНО та вступні екзамени, розкрити свої здібності, насолоджуватися навчанням і пов'язати своє життя з роботою в агро.
© Юлія Ніколенко, 2021, AgroRobota.com.ua
Не пропусти останні новини! Підписуйся на наші соціальні мережі.