Життя студента після вступу: про агроможливості

24 червня 2019 журналісти «Радіо Берліна і Бранденбурга» опублікували розслідування про працю українських студентів в Німеччині. Але після публікації розслідування практикант, який поділився з журналістами такою інформацією, відмовився від своїх слів, тому статтю видалили з офіційного сайту.

«Виробнича практика» за кордоном стає все більш звичним явищем серед студентів. Їм пропонують роботу за спеціальністю, вдосконалення мови та гідну зарплату, яку студент не зможе отримати в Україні всього за 3 місяці на наших підприємствах. Але за цією «практикою» частіше ховається можливість іноземних роботодавців використовувати молодь як дешеву робочу силу в сільському господарстві — збирання спаржі, полуниці, огірків на полях, робота по 10-14 годин та, навіть, омріяна велика зарплата у підсумку виходить менше, ніж обіцяли.

Таку статтю опублікували на Commons.com.ua, але в наших інтересах зменшити відтік української молоді та розібратися, що ж  можуть запропонувати українські компанії на фоні збирання урожаю на сонці посеред поля.

Наприклад, Агроіндустріальний холдинг МХП, розуміючи головну цінність будь-якого підприємства, створили свою програму під назвою «МХП Старт». В рамках програми, компанія пропонує:

  • Відвідати виробничі потужності холдингу (екскурсія);
  • Пройти практику на найсучаснішому обладнанні;
  • Пройти стажування і стати професіоналом своєї справи.

Тобто вже після 3-го курсу студент за літо може пройти стажування та отримати реальний досвід на великому підприємстві України. А з отриманими знаннями може написати свій звіт про практику, заповнити дані для дипломної роботи, працевлаштуватися чи, навіть, просто дізнатися на кого ж він вчився усі ці роки. 

Але не одним МХП багаті, як то кажуть. Нижче список можливостей від агрохолдингів:

  • «Кернел Шанс» від Кернел — програма стажування для випускників та студентів.
  • «Астарта-Київ» — стажування для студентів 3-5 курсів за напрямом Агровиробництва (Агрономія і  захист рослин, Агроінженерія, Ветеринарна медицина) та проводиться на агрофірмах Астарти в Полтавській, Вінницькій, Хмельницькій і Тернопільській областях.
  • BASF  7 місяців оплачуваного стажування на повний робочий день для студентів 4-5 курсу агрономічного факультету. Програма передбачає візити до фермерських господарств,  діагностику стану посівів, надання рекомендацій. Наступний набір — вересень-жовтень 2019 р.
  • Syngenta — оплачуване піврічне або річне стажування за місцем проживання для студентів від 3-4 курсу різних спеціальностей. Здобувати навички можна за двома напрямками – комерційно-адміністративним і агрономічним. Також є  можливість пройти переддипломну практику, компаніє надає звітні дані для написання диплому.
  • НІБУЛОН — практика в будь-якому з підрозділів компанії залежно від спеціальності. Плюс до карми буде, якщо студент навчається за аграрним, економічним, правовим або судноплавним напрямком. Під час практики студенти користуються відкритою фінансовою звітністю компанії, консультуються з фахівцями.
  • ROPA Ukraine — оплачувана практика за будівничим, ремонтно-технічним, економічним, агрономічним та ветеринарним напрямками. По завершенню практики вносять запис до трудової книжки. За наявності вакансій можна продовжити працювати в компанії при умові заочного навчання або індивідуального графіка.
  • HarvEast — оплачуване стажування тривалістю від 3 до 6 місяців. При цьому можна по черзі спробувати свої сили у декількох департаментах — земельному, аналітичному, у соціальній службі.
  • «Формула успіху» від UKRAVIT — програма стажування з польовими та лабораторними дослідами для студентів 3-5 курсів університетів за спеціальностями «Агрономія» та «Захист Рослин».
  • «Сварог Вест Груп» — оплачуване піврічне стажування для майбутніх (студентів 4-5 курсів) інженерів, агрономів, трактористів, електрогазозварників, ветеринарів та зоотехніків, енергетиків, програмістів в Хмельницької, Чернівецької, Житомирської області).

Цей список можна ще поповнювати, але головне зрозуміти тенденцію — українські компанії зацікавлені в студентах.

До речі, українські роботодавці дуже часто надають безкоштовне житло та дешеві чи безкоштовні обіди, що не можна сказати про іноземних конкурентів.

Нові вакансії

Приватне акціонерне товариство "Агро-Союз", Дніпро
25 000 грн
KUSTO AGRO, Житомир
Договірна
ТОВ "ТІВОЛІ ФЮР", Переяслав-Хмельницький
16 000 грн