ТОП професії нового десятиліття

Майбутнє агропідприємств — за механізацією багатьох процесів. Але не скрізь техніка зможе замінити людину. Професії, де потрібен гнучкий мозок, вміння аналізувати, приймати рішення і контролювати, будуть затребуваними. Точно в найближчі десятиліття без роботи не залишаться такі фахівці.

Керівні посади. Всі професії з приставкою «Керівник», «Головний», «Начальник», «Завідувач» потрібні, поки у агромашини немає керівних здібностей, специфічного мислення, логіки і вміння робити прогнози.

Вакансії в сфері менеджменту

Вчені знадобляться для подальшої автоматизації сільського господарства і розробки нових технік і технологій для отримання їжі для зростаючого населення землі.

Викладачі сільськогосподарських наук. Хоча техніка все частіше проникає в процес навчання людей, автоматизувати його неможливо. Для підготовки тих же кадрів, які працюватимуть з машинами, потрібні грамотні професіонали. Викладачі в училищах і вузах найближчим часом можуть не боятися, що втратять свій шматок хліба.

Агрономи. Фахівці цієї професії відповідають за врожайність поля. Вони збирають інформацію, аналізують її і допомагають знайти рішення, щоб зібрати більше тонн зерна або овочів з одного гектара. Машини не здатні так гнучко мислити, а значить в битві професій програють. Супутні спеціальності, такі як агроном по захисту рослин, агроном з насінництва, агрохіміки теж будуть поки на плаву.

Вакансії в сфері рослинництва

Оператори машинного доїння. Та сама професія, яка витіснила ручну працю доярок, залишається не тільки найбільш затребуваною, а й найперспективнішою. А перспектива у неї одна — довге існування на ринку праці.

Оператори тваринницьких комплексів і механізованих ферм будуть ще довго вручну виконувати частину роботи, яку не може взяти на себе техніка. При цьому вони будуть займатися налагодженням механізмів, які забезпечують життєдіяльність ферм.

Оператори з приготування кормів продовжать керувати машинами і механізмами, які постачають тварин їжею.

Ветеринари. Лікар просто необхідний на великих підприємствах з вирощування худоби. Він робить щеплення, стежить за станом стада, лікує хворих тварин, відстежує динаміку хвороб. Без нього вся робота ферми піде нанівець. І толку від розумних доїльних машин не буде ніякого, поки корови будуть хворіти і давати мало молока.

Вакансії в сфері тваринництва

Слюсар з ремонту сільгосптехніки буде і далі ходити на роботу в найближчі десятиліття. Швидше за все, справ у нього побільшає, адже агрохолдинги купують нові машини. В житті, як то кажуть, ніщо не вічне, а комбайни, трактори та інші механічні помічники тим більше. Вони потребують регулярного огляді, обслуговуванні та ремонті.

Вакансії в сфері інженерії

Нові вакансії

LatifundistMedia, Київ
Договірна
AgroGeneration, Харків
12 880 грн
Українські Ветеринарні Технології, Харків
Договірна
BioNorma, Київ
15 000 грн