Українська мінімалка вперше більша ніж зарплати в Росії та Білорусі

Згідно з повідомленням заступника міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Сергія Ніколайчука в Україні мінімальна заробітна плата вперше стала більше ніж в Росії та Білорусі.

«З 1 січня мінімалка в Україні зросла до 4723 грн, або $199,4 в еквіваленті за курсом на початок року», — написав він у Facebook.

«Ринок праці додатково підігрівається процесами міграції, що стимулює навіть вищі темпи зростання реальних заробітних плат порівняно з темпами зростання продуктивності. Хоча на цю ситуацію можна дивитися і з інших боків. Наприклад, вища продуктивність українців на підприємствах сусідніх європейських країн генерує тиск на заробітні плати і всередині країни в секторах неторгуємих товарів (відображаючи відомий ефект Балаша-Самуельсона). Водночас, значні доходи від трудової міграції зумовлюють вищі темпи зростання національного доходу порівняно з ВВП. Це теж тисне на заробітні плати» — зазначає Сергій Ніколайчук.

Крім того, міністр розвитку економіки, торгівлі й сільського господарства Тимофій Милованов зазначає, що темпи зростання реальної зарплати залишатимуться на рівні близько 10%. Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

Проте згідно з даними Держстату зарплата аграріїв у листопаді 2019 року становила 9111 грн або 95,3% до попереднього місяця (в жовтні середня зарплата — 9564 грн). 

Також відомо за статистичними даними, що працівники сільського господарства відпрацювали у листопаді 2019 року 152 години, що становить 93,1% до попереднього місяця. В жовтні цей показник склав 164 години. 

Нові вакансії

LatifundistMedia, Київ
Договірна
AgroGeneration, Харків
12 880 грн
Українські Ветеринарні Технології, Харків
Договірна
BioNorma, Київ
15 000 грн