ЛНАУ: аграрні історії успіху
Сьогодні AgroRobota.com.ua розкаже про відомих випускників Львівського національного аграрного університету, їх професійний ріст після закінчення університету та наукові досягнення.
Читати також: АгроАбітурієнт: скільки коштує вивчити майбутнього аграрія у ЛНАУ
Степан Бандера
Степан Андрійович Бандера — український політичний діяч, ідеолог і теоретик українського націоналістичного руху XX століття, голова Проводу ОУН-Б.
Навчався на рільничо-лісовому факультеті Львівської Політехніки у 1928–1933 рр. Також був активним учасником драматичного гуртка та студентської організації «Основа». Навчання відбувалося у вісім семестрів: 4 у Львові, 4 — у Дублянах. Степан Бандера був відмінником. Проживав у гуртожитку (сьогодні гуртожиток №5). Дипломний екзамен не здав через свою політичну діяльність.
Наразі у ЛНАУ функціонує музей Степана Бандери.
Анна Мауріціо
Анна Мауріціо — швейцарський біолог, яка вивчала бджіл.
У 1923 р. закінчила Вищу школу сільського господарства в Дублянах.
Працювала у Департаменті бджіл у Лібенфельді в Федеральному інституті молочної промисловості і бактеріології.
Розробила нові методи для визначення кількості пилку в меді.
Орест Барабаш
Орест Юліанович Барабаш — академік НААНУ, академії наук вищої школи України, доктор сільськогосподарських наук, заслужений працівник народної освіти України.
У 1952 р. став студентом економічного факультету Львівського сільськогосподарського інституту.
Має досвід роботи економістом та агрономом.
У 1965 р. захистив кандидатську дисертацію, а у 1975 р. — докторську дисертацію за спеціальністю «Овочівництво».
Розробив технології вирощування моркви, стрілки часнику, цибулі, помідора, ранньо-та пізньостиглих сортів капусти, зелених овочевих культур. Автор двох сортів салату — Львівський 85 і Комарнянській.
Є автором понад 200 наукових праць.
Олексій Порошенко
Олексій Іванович Порошенко — радянський і український сільськогосподарський діяч, український політик, Герой України.
У 1959 р. закінчив Львівський сільськогосподарський інститут за спеціальністю «інженер-механік механізації трудомістких процесів в сільському господарстві».
«До всіх проблем підходити з розумом, брати до уваги рекомендації відомих людей і переймати досвід інших фахівців. Обов'язково вчитися. Людина без вищої освіти якась недороблена, тому що в вузі розширюють кругозір, вчать баченню економіки. Випускники вузів вміють прогнозувати економіку на три-п'ять років вперед», — розповів Олексій Іванович.
Олексій Порошенко — засновник «УКРПРОМІНВЕСТ-АГРО».
У 2009 р. отримав звання Герой України за видатні особисті заслуги перед Українською державою у розвитку агропромислового комплексу, впровадження сучасних технологій вирощування сільськогосподарських культур.
Олексій Порошенко помер 16 червня 2020 р.
Андрій Дем’янович
Андрій Вікторович Дем’янович — засновник онлайн-сервісу з отримання та моніторингу відомостей про земельні ділянки Feodal.
Закінчив Львівський національний аграрний університет, спеціальність «Землевпорядкування та кадастр». Має диплом магістра.
У агрохолдингу «Мрія» обіймав посади фахівеця з документообігу, старшого менеджера з питань регіонального розвитку, керівника регіонального структурного підрозділу.
Також працював заступником директора компанії «Луги-2» і мав досвід надання консалтингових послуг в сфері землеустрою.
«Під час навчання на землевпорядному факультеті ЛНАУ досвідчений викладацько-професорський склад зміг дати мені хороший фундамент базових знань і розуміння філософії землевпорядкування. Це допомогло у майбутньому при пошуку першої роботи та створенні проєкту за спеціальністю. Викладачі закохали мене у землевпорядкування. Не було б любові до цієї сфери — не було б і Feodal», — розказав Андрій Дем'янович.
Андрій Єланський
Андрій Ігорович Єланський — керівник земельного відділу агрохолдингу Grano Group у Чернігівській, Київській, Волинській областях, директор благодійного фонду «Рідне Грано».
У 2012 р. закінчив Львівський національний аграрний університет.
Працював у Держгеокадастрі, пройшовши шлях від головного спеціаліста до начальника управління. В приватному секторі очолював земельні служби в агрохолдингах.
«Люблю своє діло, робота приносить задоволення. Хоча спочатку це був не мій усвідомлений вибір професії, проте ще у шкільні роки розумів, що у агросфері спеціалісти завжди будуть цінитися. Про університет залишилися тільки приємні спогади. На кафедрі землевпорядкування працюють спеціалісти дуже високого рівня і готують студентів, яким потім не соромно прийти на першу роботу і продемонструвати обізнаність з того чи іншого питання», — зазначив Андрій Єланський.
Поділитися
Не пропусти останні новини! Підписуйся на наші соціальні мережі.