Крадіжки є в кожній компанії і схеми постійно удосконалюються — думка

Керівник департаменту впровадження інновацій «Ukrlandfarming» Володимир Бабій поділився кейсами про боротьбу з крадіжками в ході форуму «Подальша інтеграція України в світовий агропродовольчий ланцюжок».

В компанії «Укрлендфармінг»  все побудовано на телеметрії, розповів він.

«Ми розуміємо рух ТМЦ, як відбувається сівба, що вноситься, що роблять комбайни і т.д. Завдяки розумінню того, що відбувається на полі, все відбувається вчасно. В результаті наша техніка в сезон працює понад 20 годин в полях. У 2015 році ми впровадили розробку, яка повністю контролює вивезення врожаю з поля. Бачимо, як відбувається завантаження на автотранспорт, перевезення, вивантаження зерна на елеваторі», — каже Володимир Бабій.

За його словами, велика ніша для крадіжок — відвантаження з комбайна. Нещодавно було закрито кримінальну справу, одного з колишніх співробітників компанії ув’язнили на три роки. Він налагодив схему по розкраданню зерна, в спілці з ним були також співробітники служби безпеки.

«Завдяки таким ініціативам ми отримуємо, крім запобігання самих крадіжок, і живі повернення - від 2 до 10 млн гривень. Не обходиться і без звільнень. Ми звільнили через крадіжки більше 300 осіб. Від співробітників СБ і до керівника одного з відділів», — розповідає пан Бабій.

Крадіжки всюди існують, в кожній агрокомпанії, тільки десь закриваються очі, а десь — ні. Схеми вдосконалюються.

«Відома схема, коли з фури з зерном трекер передається в автомобіль, що рухається паралельно. Ми зафіксували трекер на панелі, так один водій примудрився її зламати і передати шматок панелі з трекером в такий автомобіль», — ділиться фахівець.

Нові вакансії

Біолабтех ЛТД, Київ
15 000 грн
Концерн Хлібпром, Львів
Договірна
Agrofusion, Миколаїв (Миколаївська обл)
25 000 грн
АМАКО Україна, Херсон
Договірна
Торговий Дім Альфатех, Харків
Договірна
АСТАРТА-КИЇВ, Київ
Договірна