Що почитати: корисна література для успішної кар’єри
Саморозвиток — важлива частина для становлення професіонала у своїй сфері. І книжки є одним із необхідних інструментів для цього. Сьогодні у новому матеріалі ми поділимося списком кар’єрної літератури, яка підходить не тільки аграріям, а й кожному бажаючому розвиватися все більше і більше.
- Тоні Кребб: «Страшенно зайнятий. Як вибратися з виру нескінченних справ»
Це одна з літературних порад від сертифікованого HR, коуча ЕCF та засновниці «HR-Кав'ярня®» Анни Зайцевої. Сьогодні нерідко у відповіді на питання «Як справи?» можна почути конструкцію «Дуже зайнятий» або «На все не вистачає часу». Ми відчуваємо перевантаженість справами через різноманітні вимоги, які до нас висуває сучасність: від повідомлень на пошті та списку справ у щоденнику до уваги, яку вимагають від нас люди навколо і компаній, які тільки й думають, як зробити якомога більше роботи за допомогою якомога меншої кількості виконавців.
Читати також: HR Анна Зайцева: Люди шукають нові варіанти розвитку
«Мені здається, що люди поступово стають заручниками цієї фрази. Бути зайнятим модно, а постійно наголошувати на цьому, демонструючи щільний графік, а потім бідкаючись, що нічого не встигаєш - своєрідна мітка успішності та затребуваності. А що як зайнятість - це проблема? І успішним є той, кому вдалося скинути кайдани зайнятості і виділитися з натовпу?», — ділиться у своєму Instagram Анна.
- Кріс Ґріффітс, Меліна Кості: Посібник із креативного мислення
Вважаємо, що креативне мислення потрібно розвивати всім. Якщо ви агроном або ветеринар — тим паче. Саме пошук нестандартних ідей допоможе вам виділитися та просунутися вгору по кар’єрній драбині.
«Скільки разів у житті ви чули вислів «Знання — це сила»? Існувала епоха, коли володіння інформацією та здатність бути експертом у конкретній галузі надавали переконливу перевагу. Унікальний досвід, професійні навички та знання тоді робили вас одним з перших у грі, давали вам «бонус». Але зараз усе це важить не так уже й багато. Що стає очевидним у стрімкому та дикому кругообігу сьогоднішнього світу: те, що вправно спрацьовувало раніше, більше не працює», — уривок з книги «Посібник із креативного мислення».
- Деніел Левітін: Структуроване мислення. Ясний розум в інформаційному хаосі
Крім креативного мислення, завжди потрібен чіткий план та ясний розум. Ця книга розповість, як знаходити головне в інформаційному хаосі та структурувати всі свої знання.
Деніел Левітін — нейробіолог, психолог-когнітивіст, письменник. Почесний професор Університету Макґілла та почесний науковий співробітник Школи бізнесу імені Волтера Гааса при Каліфорнійському університеті в Берклі. На основі академічних досліджень та історій видатних людей Деніел Левітін учить структурувати інформаційний потік і дає практичні поради, як організувати свій час і навести лад у роботі й повсякденному житті.
Книжкa для найширшого кола читачів: вcix, xтo цiкaвитьcя caмopoзвиткoм, мeтoдикaми прийняття рішень та сприйняття інформації, poзвиткoм eфeктивниx cтpaтeгiй миcлeння.
- Максим Бахматов: «П'ятирічка Бахматова. Книга для тих, хто прагне діяти»
Максим Бахматов – радник Київського міського голови та Громади, колишній гендиректор ВДНГ. Мав власну IT компанію, був партнером інноваційного парку UNIT.City. Створив низку держпроєктів, зокрема з обчислення ефективності чиновників «НОБЕЛЬ (С)». Раніше – засновник та продюсер українського Comedy Club.
«Дуже часто в інтерв'ю питають схожі одне на одного питання, на кожне з яких можна відповідати годинами. «Як у вас вийшло відновити ВДНГ?», «Як у вас вийшло побудувати інноваційний парк?», «Як у вас вийшло запустити евакуатори та Інтернет в метро?», «Як ви керуєте проектами?». Але в умовах інтерв'ю треба говорити теорію і стисло. Бо кожен інтерв'юер хоче задати за годину усі ці питання. Але я не тільки теоретик. Я більше практик. Я вважаю, що більш показово відповісти на ці питання розказавши реальні приклади і історії. Розібравши по гвинтиках, легше зрозуміти, як працює весь механізм. Але під час інтерв'ю не розкажеш кожну історію. Бо за однією історією тягнеться інша, а потім ще одна і ще одна», — ділиться автор книги.
- Лора Вандеркам: «Книга про втрачений час. У вас більше можливостей, ніж ви думаєте»
Ще одна із рекомендацій бібліотеки Анни Зайцевої. Більшість людей, які скаржаться на перепрацювання, насправді працюють менше, ніж вони думають. Одним із завдань, які ставила перед собою Лора Вандеркам, було переконати людей подивитися, як вони насправді витрачають час у всіх сферах свого життя. Проблема навіть не в тому, що ми всі перепрацьовуємо і недостатньо відпочиваємо. А в тому, що більшість з нас не має жодного уявлення, на що ж витрачаються ті 168 годин.
«Що ви кажете частіше: «У мене нема часу» чи «Це не пріоритет»? У першому випадку ви перекладаєте відповідальність на всіх і все можливе: чоловіка, шефа, суспільство, монстра під ліжком тощо. А в другому — творите і наповнюєте своє життя тим, що важливо для Вас у всіх сферах. В цьому і полягає ключова відмінність між щасливими та успішними і тими, хто живе як-небудь», — розповідає Анна Зайцева.
Бажаємо, щоб література на вашій поличці приносила задоволення, відпочинок та спонукала до кар’єрних досягнень!
Поділитися
Не пропусти останні новини! Підписуйся на наші соціальні мережі.